Co nowego u Pasjonatów?

Lodowa pasja
Laureat konkursu Pasjonaci Providenta nasz Doradca Pan Gabriel Juszczyk – hokeista amator, zorganizował wizytę mistrza hokejowego Artura Ślusarczyka w Przedszkolu nr 50 w Sosnowcu.
Dzieci były zachwycone. W trakcie spotkania z przedszkolakami znany hokeista opowiadał o swojej pasji i o życiu na lodzie. Zachęcał do aktywności ruchowej i przypominał o bezpieczeństwie w trakcie uprawiania sportu. Przestrzegał dzieci przed ślizganiem się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Dzieci mogły przymierzyć strój hokeisty, a także rozwiązywały zagadki o tematyce związanej ze sportami zimowymi.
Już w przyszłym tygodniu nasz Pasjonata zorganizuje lekcję hokeja dla dzieci na prawdziwym lodowisku.
Pan Gabriel na spełnienie sportowych marzeń czekał wiele lat. Początki był trudne – hokejowy kij zamiast do strzelania bramek służył do podpierania. Teraz nasz Pasjonata ma za sobą pierwsze ligowe mecze i z przyjemnością dzieli się swoimi doświadczeniami z najmłodszymi adeptami hokeja.
 
Więcej Mniej
Nauka w rytmie tańca
Nasza firmowa pasjonatka Kasia Stec z O/Krosno, nie tylko prowadzi zespół taneczny ale także swoją wiedzą dzieli się z dziećmi naszych pracowników.
Kasia zorganizowała dla nich zajęcia taneczne. Uczy dzieci podstaw baletu i tańca. Działalność pedagogiczna nie przeszkadza jej w występach na meczach i innych imprezach sportowych. W tym tygodniu Kasia wraz z zespołem będzie brać udział w ogólnopolskim konkursie dla zespołów cheerliderskich. W zawodach bierze udział blisko 500 osób, czyli konkurencja jest ogromna. Kibicujemy Kasi i jej zespołowi.
 
Więcej Mniej
Święto w schronisku w Korabiewicach
Córki Marysi Siekluckiej-Kaźmirowskiej dzielnie kibicowały jej podczas konkursu „Pasjonaci Providenta”, i kiedy okazało się, że wygrała grant, pierwsze powiadomiły Fundację, która zajmuje się bezdomnymi zwierzętami ze schroniska w Korabiewicach.
Decyzję o tym, w jaki sposób zostanie rozdysponowana wygrana została podjęta wspólnie, całą rodziną. Za część pieniędzy Marysia kupiła karmę dla psów oraz odkupiła od producenta za „symboliczną złotówkę” kiełbaski, którym kończył się termin ważności. Prawdopodobnie niektóre z psiaków po raz pierwszy w życiu miały taką mięsną ucztę.
Pozostałe pieniądze przekazała na potrzeby leczenia zwierząt. Schronisko w trudniejszych przypadkach korzysta z lecznicy weterynaryjnej w Żyradowie, gdzie mimo wielkiego serca i zaangażowania weterynarzy tam pracujących, trzeba jednak płacić za lekarstwa i za zabiegi. Przy prawie 400 psach potrzeby są ogromne.
 
Więcej Mniej
Pasjonat na Azorach
Pan Krzysztof Szuba, Doradca Klienta z Krakowa, przygotowuje się do zdobycia kolejnych szczytów Korony Unii Europejskiej. Pan Krzysztof, już w maju wylatuje na Azory.
Będzie zdobywał szczyt Pico (wysokość 2351 m n.p.m.) położony na wyspie o tej samej nazwie. W ramach treningu, wczesną wiosną, p. Krzysztof planuje wejście na najwyższy szczyt Irlandii – Carrantuohill - 1041 m n.p.m.
 
Korona Unii Europejskiej, to 22 szczyty. Pan Krzysztof zdobył już 15. Po wejściu na  Carrantuohill i Pico, zostanie mu tylko pięć, w tym m.in. Teide na Wyspach Kanaryjskich oraz Kebnekaise w Szwecji.

Trzymamy kciuki i czekamy na relacje z wypraw.
 
Więcej Mniej
Z Magdą nawet do piekła!
Przy wystrzale fajerwerków oraz wspólnym odśpiewaniu z kapelą rockową grającą na żywo znany szlagier AC/DC "Road to hell", Magda wystartowała w 14-tym Poznań Maratonie.


W barwach Providenta biegaczy było więcej. Do ekipy dołączyli: Piotr Stamm, Paweł Piosik  i Tomasz Radwan.  Dystans ponad  42 km przebiegli z uśmiechem na twarzy.  Niektórzy bili swoje życiowe rekordy, inni biegli tak długi dystans po raz pierwszy lecz bez względu na maratońskie doświadczenie wszystkich naszych maratończyków łączył wspólny cel – meta.  

Standardowo nie mogło zabraknąć na trasie stałych kibiców: Huberta Bachorza z rodziną, dopingujących na najtrudniejszych odcinkach maratonu, jak również na mecie. Pozostali kibicujący przyjaciele z firmy  zapoczątkowali nową, świecką:-) tradycję. Halina Jędrzejczyk, Rafał Adamek oraz główny inicjator tej akcji Arek Świerczyński - dopingowali, fotografowali oraz wspierali naszych biegaczy, na całej trasie, jadąc na rowerach. Wszyscy szczęśliwie ukończyli maraton przekraczając linię mety często ze łzami wzruszenia i uśmiechem na twarzy.
Maraton to dowód, że można się zintegrować bez względu na departament, oddział czy odległość (z Lublina do Poznania jest spory kawałek), w jakiej mieszkają maratończycy.


Gratulacje dla Magdy i całej ekipy!

 

 

 

Więcej Mniej
Do biegania oprócz chęci potrzebne są także … buty
Magda Talarek, zgodnie z obietnicą, za grant otrzymany w konkursie Pasjonaci Providenta, kupiła buty do biegania dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Stargardzie Szczecińskim.

Przekazanie butów odbyło się w czasie uroczystego apelu, zorganizowanego przez grono pedagogiczne specjalnie z tej okazji, w szkolnej sali gimnastycznej. Z naszej strony uczestniczyli w nim, oprócz Magdy, także Sławek Pawlikowski, Arek  Świerczyński i Gabrysia Kowal.  Dla dzieci taki prezent był  kompletnym zaskoczeniem, a ich uśmiech i radość, bezcenna.


Magda, dziękujemy za piękny gest.

 

  

 

 


 

Więcej Mniej
Piernikowy Provident
Daria Szczepańska pasjonatka gotowania i pieczenia zaraziła swoją pasją Koleżanki i Kolegów z oddziału w Starogardzie Gdańskim.


Nawet najbardziej oporni skusili się na wspólne malowanie świątecznych pierniczków. Fantazja naszych firmowych cukierników nie zna granic. Powstała biała krowa, renifer w ciapki i piernikowy Provident.


Zabawa była świetna. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

 

  

 


 

Więcej Mniej
Pasja do muzyki
Artur Stańczak od najmłodszych lat fascynował się muzyką. W ostatnim czasie zaczął komponować własne utwory, a ostatnio zaprezentował je publicznie. Miał ponad 1000 wyświetleń na youtube.
Pasja zaprowadziła go do finału konkursu Pasjonaci Providenta. Dzięki wygranemu grantowi Artur mógł zrealizować swoje marzenia. Wynajął studio i nagrał kilka utworów. Zachęcamy do posłuchania.
Myślę Tak Jak ptak Usłysz głos
Więcej Mniej
Dziewczyna z pasją do tańca
Kasia nie tylko tańczy i układa choreografię, jest także założycielką zespołu cherliderek - Fragolin. Za pieniądze wygrane w konkursie Pasjonaci, Kasia przygotowała wyjazdowe pokazy swojego zespołu oraz zakupiła stroje taneczne.


Dziewczyny zorganizowały także zbiórkę pluszaków dla dzieci przebywających w Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie. W najbliższym czasie zespół Kasi wystawi autorski spektakl taneczny, a także zorganizuje przegląd zespołów cherliderek z całej Polski połączony z konferencją dla instruktorów tańca. Już w marcu  w oddziale Krosno Kasia planuje zajęcia taneczne dla dzieci Pracowników i Doradców.
 

 

 

 

Więcej Mniej